HOŞGELDİNİZ

GÜRESEN ENERJİ A.Ş.

2015'den Bugüne...

Güresen Enerji A.Ş.; enerji, inşaat projeleri ile ilgili alanlarda faaliyet gösteren Ankara merkezli bir şirkettir. Güçlü kurumsal yapısı ve deneyimli çalışanları ile sektörde önemli işlere imza atan firmamız deneyimlerini yeni ve güncel teknolojiler ile birleştirerek hizmet vermeye devam ediyor.

2015 yılında 3 kardeş tarafından kurulan Güresen Enerji A.Ş.; yıllara dayanan bilgi, birikimi ve kurumsallaşan yapısı ile sektöre hizmet vermeye devam ediyor.

Kuruluşundan itibaren üstlendiği tüm ülkeye hizmet sunma, sürekli gelişim, ekip çalışması, profesyonel yönetim anlayışı misyonunu başarı ile yürüterek hızlı büyüme sağlamıştır. Yüksek kalite bilinci ile çalışan firmamız, bir aile şirketi olarak başladığı ticari hayatını kurumsallaşmış yönetim anlayışı ile birleştirerek hizmet kalitesini yükseltmektedir.

Enerji projeleri kapsamında hem enerji nakil ve iletim hatları kurulumu ve hem de enerji kuleleri kurulumu alanlarında hizmet vermektedir. Anahtar teslim inşaat projeleri ile de yeni ve modern yapıların kurulmasına öncülük ediyor. Modern şehirlerin inşaası; güçlü yapılar, güçlü enerji projeleri ile mümkündür. Yeni ve güzel bir dünya için tüm ekibimizle çalışıyoruz.

GÜRESEN ENERJİ A.Ş. GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ

Güresen Enerji A.Ş, enerji ve inşaat sektörlerinde edindiği bilgi ve birikimle sektörde adından söz ettirmeye devam ediyor. Güresen Enerji saygın bir konuma sahip, hizmeti ilke edinmiş ve sektöre getirdiği yenilikler ile farklılaşmış bir kuruluştur.

Güresen Enerji; enerji iletim hatları projelendirme, mühendislik hesapları, enerji iletim hatları kurulumu, malzeme tedariki, montaj ve devreye alma alanlarında hizmet vermektedir.

Elektrik İletim Hatları Kurulumu
Enerji iletim hattı kurulumu; elektrik santrallerinde elde edilmiş elektrik enerjisinin, santrallerden dağıtım hatlarına iletilmesini sağlayan hatlardır.

Enerji iletim hatları ile elektrik üretim tesislerinde üretilen elektrik önce tüketim bölgeleri yakınlarındaki transformatör istasyonlarına iletilir ve oradan da transformatör istasyonları ile son tüketiciye iletilir.

Elektrik iletim hatlarının kurulumunda iletim hattı uzunluğu, hattın özelliklerine göre oluşacak maliyet, iletim hattının güzergahı, coğrafi durumu, arazi şartları, hattın güvenliği gibi konular incelenir.

Elektrik hattının güvenli bir şekilde kurulumu ve elektriğin en az kayıpla iletilmesi çok önemlidir.

Elektrik nakil hatları tesisi bilgi, deneyim ve uzmanlık gerektiren bir iştir.

Elektrik nakil hatları, termik santraller, hidroelektrik santraller, doğalgaz santralleri, rüzgar enerjisi santralleri, güneş enerjisi santralleri gibi farklı elektrik üretim tesislerinde, farklı kaynaklardan elde edilen elektrik enerjisinin uzun mesafelerde elektrik dağıtım şebekelerine iletilmesini sağlar. Bunun için yüksek gerilim hatları kullanılmaktadır. Yüksek gerilim hatlarının tesisinde hattın geçeceği güzergah, kullanılacak malzeme gibi bir çok farklı bileşene bağlı güvenlik unsuru çok önemlidir.

Enerji nakil hattı tesisi bilgi, uzmanlık ve deneyim gerektiren bir iştir. Uzun mesafeli iletimde voltaj seviyeleri transformatörler ile artırılarak alternatif akım ile iletim sağlanır. Tüketim bölgeleri yakınlarına kurulan trafo istasyonları ile de son tüketiciye elektrik enerjisi iletilir.

Şalt tesisleri ya da diğer ismi ile şalt sahası, santrallerden yüksek gerilim ile gelen elektrik enerjisinin tüketiciye dağıtımını ve iletimini yapan kurumlardır. Şalt tesislerinde elektrik, transformatörler yani elektrik trafoları aracılığı ile dağıtılır.

Elektrik trafoları; trafoya gelen elektriği en doğru orana çevirerek dağıtıcıya gönderir. Elektrik trafoları ile yüksek akım düşürülür, alçak akımlar ise yeterli bir orana getirilir.

Şalt tesislerinde transformatörler, anahtarlama, kontrol ve koruma elemanları sistem araçları bulunur.

Şalt tesislerinde güvenlik en üst düzeyde olup TEDAŞ tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde yürütülür ve Merkezi Denetim Sistemi üzerinden izleme ve takip yapılır.

Montaj hizmetleri kapsamında, kule kurulacak bölgenin zemin etüdü yapılıp alan temizlenerek kule kurulmaya hazır hale getirilir. Proje standartlarına uygun kule kurulumu ve montajı yapılır.

Firmamız inşaat alanına yatırım yaparak, daha güvenli yapılar ile geleceğe hizmet sunuyor.

Proje
Çalışan
Usta
İş Ortağı

İLETİŞİMDE KALIN!

Size bir telefon uzaklığındayız. Enerji, İnşaat Projeleriniz için lütffen Teklif alınız.

Bize Ulaşın!